تورهای سامویی
August 14, 2018
°
مقصد: سامویی
زبان محلی: تایلندی
واحد پول: بات تایلند
دین و مذهب: بودایی
اطلاعات مفید در مورد سامویی

سامویی یکی از زیباترین نقاط تایلند و ناحیه ای بکر و گرمسیری با سواحلی دارای شن سفید و آب های درخشان و شفاف خلیج تایلند است. نام کامل این جزیره کو سامویی است که کو Koh در زبان تایلندی به معنای جزیره است و نام سامویی نیز از واژه ای چینی به معنای بهشت امن گرفته شده است.

 

تور سامویی

 

بیشتر این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شرق به غرب آن رشته کوهی کشیده شده است. بزرگترین و شلوغ ترین ساحل سامویی ، ساحل چاونگ Chaweng  به طول 7 کیلومتر است که در شمال جزیره قرار دارد.

سامویی دو فصل دارد: یک فصل گرم و استوایی و یک فصل بارانی. در مناطقی مانند پوکت و سایر نقاط جنوبی تایلند، فصل باران شش ماه به طول می انجامد و فاصله بین ماه مه تا نوامبر را در بر می گیرد. اما آب و هوای سامویی در بیشتر اوقات سال خشک است و فصل باران فقط به ماه نوامبر محدود می شود ؛ آب و هوای سامویی را در همین لحظه میتوانید در بالای همین صفحه نیز مشاهده کنید.

سامویی در ۶۸۵ کیلومتری بانکوک و در سواحل شرقی تایلند قرار دارد و مدت پرواز از بانکوک به مقصد سامویی ۷۰ دقیقه است. سامویی در حال حاضر فرودگاه بین المللی دارد و هر روزه پروازهایی از بانکوک و سایر فرودگاه های مهم جنوب شرق آسیا به مقصد سامویی صورت می گیرد.

گردشگرانی که به سفر با قایق علاقه دارند هم می توانند از مناطق جنوبی تایلند سوار قایق های بزرگی به مقصد سامویی شوند. 

اگر به سامویی سفر کردید حتماً غذاهای ویژۀ مناطق چنوبی تایلند را میل بفرمائید.