تورهای پوکت
July 22, 2018
°
مقصد: پوکت
زبان محلی: تایلندی
واحد پول: بات تایلند
دین و مذهب: بودایی
اطلاعات مفید در مورد پوکت

استان پوکت یا فوکت یکی از استانهای کشور تایلند است. مساحت آن 543 کیلومترمربع می‌باشد. جمعیت این استان در سال 2012 بالغ بر 665700 نفر برآورد شده است.
استان پوکت نظر تقسیمات کشوری بخشی از ناحیه جنوب تایلند به حساب می آید و مرکز این استان شهر پوکت است.

تور پوکت

شهرت پوکت و این شهر ساحلی فقط و فقط بدلیل داشتن سواحل زیبا و دریایی زلال فراگیر شده است.
پوکت با نام مروارید دریای آندامان نیز شناخته می شود و به سبب سواحل زیبای خود و غواصی در آب های شفاف آن شهرت دارد. بیش از نیمی از این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شمال تا جنوب آن کوه هایی کشیده شده اند. نام پوکت از واژه ای مالزیایی به معنای کوه یا تپه گرفته شده زیرا از دور به این شکل به نظر می رسد.

پوکت بزرگترین جزیره تایلند و مهم ترین استراحتگاه برای تعطیلات در تایلند و آسیاست. در شمال این جزیره فرودگاه بین المللی آن قرار دارد که دسترسی به آن را ممکن ساخته است. بهترین سواحل جزیره پوکت در کناره غربی آن قرار دارند و پاتونگ Patong و کارون Karon از جمله معرف ترین و محبوب ترین این سواحل به شمار می روند. ساحل پاتونگ بسیار وسیع و طولانی است و اغلب مراکز خرید پوکت در آنجا قرار دارند. پوکت که دارای ۳۰ درصد جمعیت مسلمان است، در سال های اخیر همراه با سامویی، در میان ده جزیره محبوب آسیا شناخته شده است. 

 

پوکت دارای بیش از 10 جزیرۀ مختلف است که به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر با تور به پوکت سفر می‌کنید ، از این جذیره های زیبا و بعضاً بکر دیدن فرمائید.

اطلاعات آب و هوایی و زمان و سایر مشخصات پوکت را می توانید در همین صفحه مشاهده کنید.