تورهای قونیه
July 22, 2018
°
گروه: تور ترکیه
مقصد: قونیه
زبان محلی: ترکی استانبولی
واحد پول: لیر ترکیه
دین و مذهب: اسلام
اطلاعات مفید در مورد قونیه

قونیه مرکز استان قونیه در کشور ترکیه است. آرامگاه مولوی، شاعر فارسی‌زبان، در شهر قونیه‌است.معروف ترین جاذبه های دیدنی قونیه آرامگاه مولاناست که همه ساله در سالروز مولانا  در آذرماه مراسمی در آن برگزار می شود .

 

تور قونیه

 

موزه مولانا نیز در کنار مقبره یکی دیگر از دیدنی های این شهر است. این موزه در میان موزه های متعدد قونیه جایگاهی دیگر دارد این نه بخاطر مزار مولانا بلکه آثار مربوط به او و تعدادی دیگر از اصیل ترین اثار هنری را گرد آورده است .مجتمع مزار و درگاه مولانا از سمت غرب باحجره های دراویش و سه طرف دیگرش با دیوار ها احاطه شده است.

 

تور قونیه و کاپاداکیا

 

قسمت های مختلف مزار مولانا عبارتند از:  اطاق تلاوت یا دایره خط ( محلی که قبلا دراویش در آن به تلاوت قرآن مشغول می شدند که هم اکنون به بخش خط که آثار بعضی از خطاطان مشهور عثمانی در آن جای گرفته است ) معروف است.  بخش بعدی تزیه (حضورپیر) در آن مزار مولانا و دیگران قرار گرفته است.  سماع خانه بخش دیگری از این آرامگاه درآن آلات موسیقی  شمعدانها و قندیل های متعلق به درگاه والبسه مولانا جای گرفته است مسجد که محرابی از مرمر و منارهای تک شرفه دارد را نباید از نظر دور داشت حجره های درویشان ( امروز دو عدد از این حجره ها به همان شکل قدیم محافظت شده است .

مطبخ مولوی ، میدان شریف ، شادروان و حوض شب عرس ، مراسم سماع :  ترک ها ان را شب عرس می نامند این مراسم در اشکال مختلف به خصوص به شکل عظیم برای توریست ها برگزار می شود . مسجد علاء الدین و شهر تاریخی کاپاتوکیا از دیگر جاذبه های قونیه است.