تورهای اصفهان
August 17, 2018
From the SE at 1.1 MPH Gusting to 2.5 MPH
۳۱ °
مقصد: اصفهان
زبان محلی: فارسی
واحد پول: ریال ایران
دین و مذهب: اسلام
اطلاعات مفید در مورد اصفهان

اصفهان سومین شهر پرجمعیت ایران است که در سال ۱۳۸۸ به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی انتخاب شد. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی و بسیاری از بلوارهای زیبا، پل‌های سرپوشیده، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های منحصربفرد معروف است. این امر باعث شده‌است که در فرهنگ ایرانی اصفهان، نصف جهان لقب بگیرد.

 

تور اصفهان

 

کمتر کسی در ایران یافت می‌شود که این شهر زیبا را ندیده باشد یا از آن چیزی نشنیده باشد.

مناطق دیدنی معروف اصفهان سی و سه پل ، میدان امام (ره) ، چهل ستون ، باغ پرندگان ، منار جنبان ، پل خواجو می‌باشد که بسیار مورد توجه توریست های خارجی و ایرانی قرار گرفته است.


کباب، بریان و خورش ماست معروف‌ترین غذای اصفهان می‌باشند و معروف ترین سوغات این شهر بزرگ "گز" و سپس "پولکی" است.

از صنایع دستی هم مواردی چون قالی بافی، ابریشم بافی، قلمزنی، منبت کاری، زری بافی، خاتم کاری، ملیله دوزی را می توان نام برد.

راه های دسترسی به اصفهان از راه هوایی و زمینی می باشد که فرودگاه بین‌المللی اصفهان "شهید بهشتی" نام دارد در شمال شرقی شهر و در ۱۸ کیلومتری شهر واقع شده‌است.از این فرودگاه روزانه ۳۶ پرواز در مسیرهای ورودی و خروجی و ۲۵۰ پرواز هفتگی به ۲۱ مقصد در داخل و خارج از ایران صورت می‌گیرد که روزانه ۴۰ هزار مسافر از طریق این فرودگاه مسافرت می‌کنند.

همینطور در زمین هم پایانه (ترمینال) کاوه ، بزرگترین ترمینال مسافربری این شهر می باشد.

 شهر اصفهان در شمال و شرق از منطقه کویری تاثیر گرفته و در جنوب به جهت وجود کوه صفه از هوای خنک تری بهره‌مند است. آب و هوای اصفهان به طور کلی معتدل و خشک است و مقدار بارش باران و برف به نسبت کمی دارد. حداکثر درجه حرارت در تابستان ۴۰ درجه سانتی‌گراد است که تابستانهایی گرم و خشک را می‌سازد.

 

آب و هوای لحظه ای اصفهان و تورهای مربوط و دیگر مشخصات این شهر قدیمی ایران را می توانید در بالای همین صفحه مشاهده کنید .