تورهای کانادا
July 22, 2018
From the ESE at 5 MPH
۱۵.۷ °
مقصد: کانادا
زبان محلی: انگلیسی
واحد پول: دلار کانادا
دین و مذهب: مسیحیت
اطلاعات مفید در مورد کانادا

کشوری در شمال قارهٔ آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. 

این کشور از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و قاره شمالگان محدود می‌شود و از جنوب و شمال غرب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. هرچند کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه می باشد. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در امتداد مرز جنوبی آن، تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری آمریکا زندگی می‌کنند. پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور می‌باشند.

 

تور کانادا

 

جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا ، بیش از سی و پنج میلیون و پنجاه و شش هزار نفر است. این آمار هر لحظه در حال تغییر می‌باشد. حدود ۸۰٪ مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۲۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند.

تورونتو، یا شهر ملکه، مرکز ایالتی اونتاریو و بزرگترین شهر کاناداست، و در جنوب این ایالت در ساحل شمالغربی دریاچه اونتاریو واقع شده. تورونتو پر جمعیت ترین شهر کانادا و هفتمین شهر پر جمعیت آمریکای شمالیست و بخشی از قسمت پر جمعیت اونتاریو که به نعل طلایی مشهور است محسوب میشود. این شهر پایتخت اقتصادی، مالی، تجاری، ارتباطات راه دور، هوافضا، حمل و نقل، رسانه، هنر، فیلم، تولیدات تلویزیونی، انتشارات، تولید نرم افزاری، تحقیقات پزشکی، آموزش و توریسم کاناداست. آب و هوای تورونتو مرطوب قاره ایست و زمستان های پر برفی دارد.

 

تور ونکوور کانادا تورنتو

 

مونتریال دومین شهر بزرگ کانادا و بزرگترین شهر ایالت کبک است و در اصل به نام ویل-ماری یا شهر ماری شناخته میشده. نام آن از تپه ای ۳ قله ای به نام مانت-رویال که در قلب شهر واقع شده گرفته شده است. حدود ۶۰% مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت میکنند و پس از پاریس بزرگترین شهر فرانسوی زبان دنیا میباشد. مونتریال پایتخت فرهنگ و اقتصادی کبک و نقطه اصلی ورود به این ایالت است. آب و هوای این شهر مرطوب قاره ایست و دارای زمستان های بسیار سرد و برفی میباشد. مونتریال هر ساله بعنوان یکی از شهرهای مناسب برای زندگی شناخته میشود و با تاریخ غنی خود سالانه پذیرای توریست های بیشمار میباشد.

 

تور کانادا

 

 ونکوور یا شهر باران، بزرگترین منطقه شهر نشین کانادای غربیست و در کناره شمال غربی ایالت ساحلی بریتیش کولومبیا واقع شده، و به داشتن طبیعتی زیبا و بینظیر مشهور است. نام این شهر از کاپیتان بریتانیایی جورج ونکوور که این منطقه را در دهه ۱۷۹۰ کشف کرد بر گرفته شده. در ۳۰ سال اخیر، مهاجرت نقش مهمی در رشد این شهر ایفا کرده و بعد از جنگلداری، توریسم دومین صنعت بزرگ آن محسوب میشود. ونکوور همچنین پس از لس آنجلس و نیویورک سیتی، سومین مرکز بزرگ تولید فیلم دنیاست. این شهر آب و هوایی اقیانوسی دارد و هر ساله جزو بهترین شهرها برای زندگی شناخته میشود.